Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Marrin fund dilemat për Hysajn, “agjenti llafazan” zbulon të ardhmen e mbrojtësit shkodran

Elseid Hysaj lakohej shumë këtë merkato dhe shihej si futbollisti që kërkohej nga shumë skuadra si në Spanjë, ashtu edhe në Itali e në Angli. Megjithatë, gjithçka ka marrë fund dhe e ardhmja e Hysajt mbetet e pandryshuar të paktën deri në janar, kur do të hapet sërish merkatoja.

Ka qenë vetë agjenti i tij Mario Xhufredi, ai që tha se Hysaj do të jetë futbollist i Napolit. Në një intervistë të dhënë për mediat italiane, Xhufredi foli për merkaton dhe dëshirën e Biragit për të shkuar te Interi, duke bërë sërish gabim si në kohën kur shprehej se Hysaj ka dëshirë të largohet nga Napoli.

“Biragi? E ardhmja e tij vendoset nga Fiorentina, megjithatë futbollisti ka dëshirë të largohet. Nuk duhet të harrojmë se nga Fiorentina, kapi kombëtaren dhe vetë shoqëria, mund të vendosë nëse e çon apo jo te Interi.

Hysaj? Ai do të qëndrojë te Napoli. Riberi? Ishte një transferim i bukur dhe entuziazëm që në Firence ka munguar për shumë kohë. Do të jetë mirë edhe për Biragin pasi Riberi do t’i stimulojë të gjithë”, u shpreh Xhufredi. /Erjon Allaraj-VipSport.al/