Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Marota nuk kënaqet vetëm me Lukakun, hedh sytë nga mesfushori që donte kur ishte te Juventusi

Interi po punon në këtë merkato me ritme të larta dhe blerja e bujshme e Romelu Lukakut, duket se do të pasohet nga të tjera afrime. Zikaltërit kanë përpiluar një listë me afrimet e mundshme në këtë merkato vere dhe në krye të listës, qëndron mesfushori serb Milinkoviç-Saviç.

Mesfushori i Lacios, ishte shumë pranë kalimit te Mançester Junajtid, megjithatë merkatoja në Angli është mbyllur dhe tashmë kjo pistë ka rënë përfundimisht. Mediat italiane, raportojnë se Marota ka nisur të interesohet seriozisht për Milinkoviç-Saviç të cilin synon ta afrojë për ta pasur të gatshëm sa më shpejt.

Nëpërmjet një postimi në “Instagram”, Saviç duket se i ka dhënë lamtumirën në një farë mënyre Lacios, pasi ka shkruar se ndihet i lumtur për vitet që ka kaluar me klubin lacial. “I lumtur që kam veshur për 4 vite fanellën me këtë shqiponjë në gjoks”, shkruan mesfushori serb. Tashmë, pritet të ketë të tjera detaje sa i përket të ardhmes së tij. /Erjon Allaraj-VipSport.al/