Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Luftë me tifozët e Bajern për Perishiç, Kovaç: Mjaft më, edhe Efeneberg erdhi këtu 30 vjeç

Bajern Mynih është shumë pranë finalizimit të marrëveshjes për transferimin e Ivan Perishiç, i cili sot ishte në gjermani për të kryer vizitat mjekësore para firmës. Por tifozët bavarezë nuk janë edhe aq të lumtur, duke shpërthyer në rrjetet sociale kundër klubit e lojtarit pasi e cilësojnë në moshë të madhe për të dhënë kontributin e tij.

Por trajneri Niko Kovaç, ai që ka insistuar më shumë për të pasur në skuadër bashkëkombësin 30-vjeçar, e ka mbështetur publikisht futbollistin dhe ju është kundërvënë tifozëve të vet.

“Po, mund ta konfirmoj se sot ishte në Mynih, por mendoj se kritikat ndaj tij janë të pavend, sikur të mos bëhej fjalë për një lojtar të mirë. Edhe Efenberg erdhi këtu kur ishte 30-vjeç dhe e ndihmoi skuadrën të fitonte Ligën e Kampioneve. Duhet t’i japim fund asaj që bëjmë duke parë vetëm moshën, por edhe atë që kanë arritur deri tani në karrierë dhe si mund të na ndihmojnë”, deklaroi trajneri kroat. /vipsport.al/