Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Liga e Kampioneve, caktohen çiftet e play-off për 6 vendet në fazën në grupe

Përfundimi i ndeshjeve të turit të tretë të Ligës së Kampioneve ka caktuar edhe 6 çiftet që janë krijuar për fazën play-off të turneut, në garë për vendet në grupe të këtij aktiviteti. Eliminimi i emrave si Dinamo Kiev, Porto, Sëlltik apo PSV Eindhoven bën që duelet të jenë më të hapura në këtë fazë dhe thuajse të mos ketë favoritë të dukshëm në këto çifte.

E vetmja sfidë e cila në letër sheh një ekip dukshëm të favorizuar është ajo mes qipriotëve të APOEL dhe Ajaksit. Skuadra e cila deri një javë më parë drejtohej nga Paolo Tramexani bëri çudinë duke eliminuar Karabak, por do ta ketë thuajse të pamundur përballë holandezëve të mbushur me yje.

Një duel shumë i fortë pritet ai mes Jang Bojz dhe Crvena Zvezdës, por edhe të tjerat parashikohet të jenë shumë të ekuilibruara. Fituesit shkojnë në fazën në grupe të Ligës së Kampioneve ndërsa humbësit duhet të kënaqen me grupet e Ligës së Europës. /vipsport.al/

Ndeshjet
20-28.08
CFR Kluzh-Slavia Pragë
APOEL-Ajaks
LASK Linz-Klub Bryzh

21-27.08
Dinamo Zagreb-Rosenborg
Jang Bojz-Crvena Zvezda
Olimpiakos-Krasnodar