Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Lëvizje të papritura te Flamurtari, trajneri Haxhiu dhe drejtori sportiv japin dorëheqjen

Kur dukej se gjërat kishin nisur të merrnin formë te Flamurtari, sot ka ndryshuar gjithçka. Trajneri Gerd Haxhiu dhe drejtori sportiv, Artim Pollozhani nuk do të jenë më pjesë e Flamurtarit dhe kanë qenë vetë Haxhiu e Pollozhani, ato që e kanë marrë një vendim të tillë.

Lajmi u konfirmua për ‘VipSport.al’ nga burime pranë klubit, megjithatë ende nuk jepen arsyet që e kanë shtyrë këtë dyshe të japë dorëheqjen. Administratori Sinan Idrizi, do të bëjë një takim kokë më kokë me dy të larguarit, për të diskutuar në lidhje me këtë vendim dhe për të mësuar shkaqet reale që i kanë shtyrë të largohen.

Vetëm pak ditë më parë, Haxhiu mori drejtimin e Flamurtarit dhe ishte Idrizi ai që e prezantoi. Ndërkohë, ditën e djeshme kishte edhe përforcime me Ardit Hoxhajn që u rikthye në Vlorë dhe Xhevahir Sukaj që rinovoi kontratën me Flamurtarin edhe për një tjetër sezon. Orët në vijim, pritet që të ketë edhe të tjera zhvillime në kampin vlonjat. /Erjon Allaraj-VipSport.al/