Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Largohet një tjetër futbollist nga Vllaznia, gjen akordin në Kategorinë e Parë

Nga Vllaznia është larguar edhe një tjetër shkodran. Bëhet fjalë për Ergi Borshin, një nga elementët me shumë perspektivë deri pak vite më parë, por q ëmë pas ka luajtur në skuadra të tjera të elitës dhe të Kategorisë së Parë.

Sezonin e shkuar ishte pjesë e kuqebluve, ndërsa pak javë më parë u bë pjesë e Luftëtarit me shpresën për të firmosur me bluzinjtë. Por, i pakënaqur nga ajo që i ofruan në Gj8irojastrë, Ergi Borshi është rikthyer në Shkodër.

Hapësirat nuk kanë  qenë ato që priste dhe duket se pas ardhjes së brazilianëve, Borshi ka marrë vendimin që të aktivizohet dhe të luajë në Kategorinë e Parë me skuadrone Veleçikut,aty ku luajnë edhe shumë shkodranë të tjerë që kanë qenë pjesë e Vllaznisë.

E.S./Vipsport.al/