Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kupa e Italisë / Duel kuqezi në turin e tretë, të dielën hyjnë në garë skuadrat e Serisë A

Përfundimi i ndeshjeve të Kupës së Italisë ditën e djeshme i ka hapur rrugë përvijimi të ccifteve për pjesëmarrjen në turin e tretë të turneut, ku në garë hyjnë shumë prej emrave të njohur të Serisë A.

Kështu, në ndeshjet e ardhshme që luhen të dielën, në garë do të jenë edhe skuadra e Fiorentinës, Kaljarit, Sampdorias, Udinezes, Xhenoas e Parmës sa për të përmendur disa prej atyre të cilat kërkojnë të kalojnë deri në turet më të rëndësishëm të turneut, që të përballen me 8 më të mirët të cilët nuk zbresin në fushë deri në janar.

Në turin tjetër spikat një ndeshje për shqiptarët, ajo mes Empolit dhe Peskarës, ku duhet të vihen përballë Veseli dhe Memushaj, gjithmonë nëse ky i fundit arrin të rikuperojë në kohë pas dëmtimit që pësoi në ndeshjen e mbrëmshme. /vipsport.al/

Turi i tretë 18.08.2019
Breshia-Peruxhia
Sasuolo-Specia
Empoli-Peskara
Verona-Kremoneze
Fiorentina-Monza
Karpi-Çitadela
Kaljari-Kievo
Sampdoria-Krotone
Spal-FeralpiSalo
Leçe-Salernitana
Xhenoa-Imoleze
Askoli-Trapani
Parma-Venecia
Frozinone-Monopoli
Udineze-Sudtirol
Bolonja-Piza