Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kukësi i bën “grabitje” Ilir Dajës, arrihet akordi me objektivin e Skënderbeut

Kukësi po vazhdon fazën përgatitore në Mavrovë, aty ku ditën e djeshme arriti të fitonte edhe një ndeshje miqësore ndaj Vëllazërimit me rezultatin 4-1. Skuadra verilindore do të luajë të dielën finalen e Superkupës, ku përballë do të ketë kampionët në fuqi të Partizanit.

Sakaq, drejtuesit po mendojnë ende për merkaton dhe afrimet e mundshme që mund të bëhen, ndërkohë që me Kukësin ka firmosur një tjetër futbollist. Hapësira e lënë bosh në krah nga Simo Rrumbullaku, do të plotësohet nga Blerim Kotobelli i cili ka arritur tashmë akordin me verilindorët dhe pritet vetëm prezantimi i tij.

Kotobelli që sezonin e fundit ka qenë pjesë e Flamurtarit, kërkohej me ngulm nga Ilir Daja i cili e njeh mirë nga sezoni i fundit. tekniku e kërkonte në Korçë, duke qenë se siç dihet ka marrë drejtimin e Skënderbeut dhe shpreson që të formojë një skuadër që mund të konkurrojë me vendet e para në klasifikim. Tashmë, Dajës i duhet të mendojë për një tjetër mbrojtës duke qenë se Kotobelli do të prezantohet te Kukësi. /Erjon Allaraj-VipSport.al/