Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Goli i Cahanit nuk mjafton, kuqezinjtë e vegjël munden përsëri nga Rumania

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit U18 ka luajtur sot miqësoren e dytë ndaj bashkëmoshatarëve Rumunë dhe ashtu si në sfidën e parë, është mundur në takimin e luajtur në transfertë.

Nëse në ndeshjen e parë Shqipëria është mundur me shifrat 2-0, sot bilanci i sfidës ka qenë më i thellë në favor të ekipit vendas, që ka dominuar që në pjesën e parë të duelit. Vendasit kanë gjetur golin në minutën e 5 dhe pastaj kanë dyfishuar shifrat në minutën e 21-të, duke mbyllur pjesën e parë me rezultatin 2-0.

Dy gola të Munteanu në minutat 71 dhe 80 çuan në bilancin e thellë 4-0 për ekipin rumun, ndërsa Cahani në minutën e parë shtesë të takimit arriti të shënonte golin e vetëm kuqezi në këto dy ndeshje miqësore duke mbyllur duelin e dytë me rezultatin 4-1.

Formacioni titullar i Shqipërisë U18: Ceka, Gega, Kuci, Nuhaj, Ismajli, Alinani, Asllani, Arapi, Gjumsi, Nikaj, Gerxhalliu. (U aktivizuan: Alimuçaj, Cerriku, Avduli, Musai, Gaxha, Bali, Cahani) /vipsport.al/