Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO / Vazhdojnë negociatat për kthimin, Cuculi shfaqet në ndeshjen e Kukësit

Me sa duket bashkëpunimi mes Kukësit dhe Ardian Cuculit nuk është mbyllur dhe palët vazhdojnë ende negociatat për rinovimin e kontratës. Në parim, verilindorët janë gati të mirëpresin mbrojtësin, duke parë edhe mangësitë që kanë aktualisht në prapavijën e tyre.

Por nuk ka ende një akord financiar për të finalizuar marrëveshjen dhe kjo po mban peng aktualisht edhe zyrtarizimin e firmës në kontratë. Megjithatë, duket se opalët po shkojnë drejt gjuhës së përbashkët pasi Ardian Cuculi sot është shfaqur në grumbullimin e ekipit, më saktësisht në ndeshjen miqësore që Kukësi zhvilloi ndaj Vëllazërimit.

Vetë mbrojtësi ka “dokumentuar” praninë e tij me një foto përkrah Nexhipit, të hedhur në rrjetet sociale. Por kjo vizitë nuk ka qenë thjesht kortezie, pasi Cuculi është takuar edhe me pjesëtarët e tjerë të skuadrës, një hap i parë drejt kthimit te Kukësi ku eksperienca e tij do të bënte punë në një moment kur nga ekipi janë larguar shumë prej titullarëve të sezonit të kaluar. /vipsport.al/