Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO/ Risi në fanellat e Juventusit, shkronja kineze dhe shenja zodiake të horoskopit

Pak kohë më parë, Juventusi vendosi të ndryshonte logon duke marrë një logo të re, e cila u kritikua shumë nga tifozët në fillim. Shkak për këtë ndryshim u bë marketingu, që duket se ka marrë një rol të rëndësishëm në klubin bardhezi. Së fundmi, Juventusi ka bërë një tjetër risi, por këtë radhë në numër të kufizuar.

Në Shangai është prodhuar fanella e dytë e Juventusit e cila ndryshe nga ajo zyrtare, emrat e futbollistëve i ka të shkruar me shkronja kineze. 5 futbollistë të Juventusit, kanë tashmë fanellën e tyre me shkronjat e veçanta dhe kjo fanellë ka dalë menjëherë në shitje.

Në total, janë vetëm 500 fanella të prodhuara dhe numri i fanellës, është i përbërë nga shenja zodiake të horoskopit kinez. Kështu, Ronaldo, Pjani1#, De Ligt, Rabio dhe Bernardeski do të kenë fanellat në versionin kinez dhe ato mund të blihen nga tifozët edhe online. /Erjon Allaraj-VipSport.al/