Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO/ Deklarata ironike e Murinjos për titullin kampion, në Angli i japin të drejtë për skuadrën e dytë të Sitit

Zhoze Murinjo është kthyer në protagonist në media, duke u shprehur se shanse ka më shumë Mançester Siti B për të fituar titullin kampion, sesa Mançester Junajtid dhe Çelsi. Trajneri portugez u shpreh se ka mbetur i mahnitur kur ka parë stolin e skuadrës së Sitit, duke qenë i bindur se mund të jetë një skuadër që mund të luftojë për titullin.

Sakaq, mediat angleze kanë krijuar një formacion me ekipin e dytë të Sitit dhe në fakt, Murinjo ka disi të drejtë. Skuadra e dytë e Sitit është një skuadër e mbushur me yje që pa pikë dyshimi do të konkurronte për titullin kampion në Angli.

Në formacion bëjnë pjesë lojtarë me emër si Bravo, Sane, Kanselo apo edhe Mendi e Gabriel Zhezus e Mahrez që tashmë nuk e kanë të sigurt vendin në formacion. Vlera e mbrojtjes së skuadrës së dytë, kalon shifrën e 100 milionë eurove. /Erjon Allaraj-VipSport.al/

Formacioni i parë:

Ederson, Uokër, Laporte, Stons, Zinçenko, Fernandinjo, De Bryne, David Silva, Bruno Silva, Sterling, Aguero.

Formacioni i dytë:

Bravo, Kanselo, Otamendi, Garsia, Mendi, Rodri, Gyndogan, Foden, Mahrez, Sane, Zhezus.

Ekipi i parë i Sitit
Ekipi i dytë i Sitit