Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Durmishajn e zë mallkimi i shqiptarëve, tashmë e shohin si të pavlefshëm te Olimpiakos

Pak muaj më parë, Fioin Durmishaj po shkëlqente në kampionatin grek me skuadrën e Panioniosit, paraqitje e cila bëri që Greqia ta merrte në gjirin e saj. Zgjedhja për të braktisur Shqipërinë, nuk i ka shkuar edhe aq mirë futbollistit, duke qenë se prej muajsh nuk arrin të shënojë dhe golin e fundit e ka në muajin shkurt.

Paraqitjet që po bën me Olimpiakosin në ndeshjet miqësore por edhe një stërvitje, nuk i kanë bindur aspak drejtuesit të cilët tashmë po mendojnë një alternativë tjetër. Sulmuesi do të huazohet këtë sezon në një tjetër skuadër greke, aty ku mund të ketë më shumë minuta dhe në fund të sezonit, do të rikthehet në skuadër sërish, por duke qenë sërish në provë.

Në ndeshjen e fundit në Ligën e Kampionëve, Durmishaj nuk ishte as në stol ndaj Bashakshehirit, ndërkohë që edhe fitoren e thellë 4-0 ndaj Plzenit, ai e shijoi vetëm nga stoli. Me fanellën e Olimpiakos, Durmishaj ka luajtur në dy ndeshje miqësore ku nuk ka arritur të lërë asnjë gjurmë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/