Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Dështoi transferimi te Prishtina, mbrojtësi i Kukësit pranë ish-skuadrës së Duros

Ardian Cuculi pritet të jetë largimi i radhës nga skuadra e Kukësit, duke qenë se mbrojtësi nga Tetova është në bisedime me të tjera skuadra. Kur gjithçka dukej e mbyllur dhe pritej vetëm zyrtarizimi i tij për kalimin te Prishtina, marrëveshja nuk është arritur dhe gjithçka ka marrë një rrugë tjetër.

Gazeta “Sheshi” raporton se Cuculi nuk do të jetë i Prishtinës por me shumë gjasa, do të transferohet te skuadra e Dritës. Ekipi gjilanas që këtë merkato ka qenë mjaft aktiv, ka nisur bisedimet dhe synon që të përforcohet me një mbrojtës mjaft cilësor, i cili mund të ndihmojë skuadrën në rrugën drejt titullit kampion.

Sakaq, klubi i Dritës është i gatshëm të plotësojë kërkesat financiare të Cuculit, duke e kthyer në mbrojtësin më të paguar në Kosovë. Ish-skuadra e Shpëtim Duros, synon që të rikthehet te titulli kampion pasi sezonin e fundit ia rrëmbeu Feronikeli. /Erjon Allaraj-VipSport.al/