Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

De Laurentis kërkon të afrohet me Ikardin, bisedimet me Interin i nis nga… Uanda

Napoli po kërkon me çdo kusht shërbimet e Mauro Ikardit i cili nuk është në planet e Interit dhe zikaltërit kërkojnë ta largojnë në këtë merkato vere. Juventusi, Roma dhe Napoli synojnë shërbimet e tij, megjithatë ende asnjëra skuadër nuk ka paraqitur një ofertë konkrete për argjentinasin.

Mediat italiane raportojnë se presidenti i Napolit, De Laurentis ka nisur të mendojë për të dhe për të arritur te Ikardi, do të përdorë Uandën. Strategjia e tij është e qartë dhe mediat italiane zbulojnë se fillimisht do të diskutojë me Uandën për t’u njohur me kushtet që Ikardi ka.

Pasi të ketë gjetur akordin me Uandën për pagën e Ikardit, De Laurentis pritet të trokasë në dyert e Interit për të paraqitur ofertën e tij. Napoli synon të marrë sulmuesin argjentinas për 60 milionë euro, megjithatë duket e vështirë duke qenë se zikaltërit pretendojnë deri në 80 milionë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/