Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Agjenti i rivalit të Hysajt mirëpret Ikardin: Kevin ndihet gati, Ikardi i mirë pavarësisht problemeve

Elseid Hysaj ishte titullar i padiskutueshëm te Napolin në kohën kur skuadra drejtohej nga Sarri, megjithatë me ardhjen e Ançelotit ndryshuan gjërat. Vendin e titullarit e zuri Kevin Malkuit i cili tregoi një formë mjaft të mirë, duke i hapur jo pak probleme Hysajt.

Ai pësoi së fundmi një dëmtim dhe nuk udhëtoi me skuadrën në drejtim të Amerikës, ndërkohë që agjenti i tij, Bruno Satin u shpreh se e ka kaluar dëmtimin dhe se ndihet mirë. Satin u ndal edhe te merkatoja dhe foli për një transferim të mundshëm të Ikardit.

“Kevin po kujdeset shumë për veten e tij dhe tani është mirë e ndihet gati. Ikardi do të ishte një lojtar që përshtatet shpejt, pasi është shumë i mirë pavarësisht problemeve që mund të ketë jashtë fushës së blertë”, u shpreh Satin. /Erjon Allaraj-VipSport.al/