Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Zidan: Klubi e di se çfarë na duhet, me Bejlin nuk ka ndryshuar asgjë që nga qershori

Greth Bejl duket se nuk ka më të ardhme në klubin madrilen dhe pritet që së shpejti të largohet nga Reali. Marrëdhënia e tij me drejtuesit apo edhe trajnerin Zidan, nuk është më e mira dhe duket se nuk ka në plan të ndryshojë, sidomos me afrime e reja që Reali ka bërë deri më tani dhe pritet të bëjë në vazhdim.

Trajneri francez, u shpreh në një konferencë për shtyp se asgjë nuk ka ndryshuar mes tij dhe Bejl që nga qershori, muaj ky në të cilin situata nuk ishte aspak e qetë mes palëve. Bejl duket se nuk është i preferuari i Zidan dhe largimi është i pashmangshëm, sidomos pasi trajneri francez nuk po shpreh mbështetje për të as në konferenca.

“Bejl? Nuk kemi problem me të dhe nuk mund të them se një futbollist është një problem që mund të ndodhë. Me Bejlin kemi një kontratë dhe që nga qershori, nuk ka ndryshuar asgjë. Pogba? Gjithmonë përgjigjem njëlloj dhe ia lë klubit në dorë. Klubi e di se çfarë na duhet ndërsa ne, jemi përqendruar vetëm te ndeshjet këto ditë”, u shpreh Zidan. /Erjon Allaraj-VipSport.al/