Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

U bë i famshëm nga një penallti, portieri që ndali Ronaldon mund ta ketë tashmë rival qyteti

Botërori i Rusisë ishte i mbushur me çudira të shumta dhe me rezultate surprizë, ku natyrisht, surprizë ishte edhe penalltia e Ronaldos ndaj Iranit, të cilën e ndali portieri Alireza Beiranvand. Një emër i panjohur në futbollin europian, portieri i Iranit mori jo pak famë nga penalltia e pritur dhe mesa duket, ajo penallti i ka ndryshuar edhe karrierën.

Portieri 26 vjeçar pritet që të transferohet në Serinë A italiane duke qenë se mediat italiane raportojnë se ai i është vetëofruar Torinos. Portieri në fjalë ka pranuar që të jetë zëvendësuesi i portierit Sirigu dhe të ketë mundësi të jetë pjesë e skuadrës torineze, duke bërë që të jetë tashmë sërish rival me Ronaldon.

Ai ka një klauzolë 600 mijë euro me skuadrën e tij aktuale dhe duket se kjo klauzolë nuk është problem për Torinon. Pas ndeshjes me Debrecenin, portieri iranian do të marrë edhe përgjigje përfundimtare nga Torino në lidhje me të ardhmen e tij. /Erjon Allaraj-VipSport.al/