Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tirana zyrtarizon një tjetër portier, nënshkruan me talentin vlonjat

Tirana nuk ta ndalur në ditën e sotme për sa i përket afrimeve në merkato. Pasi prezantoi sulmuesin Ismail Dunga, më pas erdhën në radhë edhe prezantimet e mbrojtësit Kostandin Kariqit dhe portierit Edvan Bakaj. Tashmë, bardheblutë kanë zyrtarizuar marrëveshjen me gardianin Pano Qirko.

20-vjeçari është një prodhim i akademisë vlonjate, teksa në sezonet e fundit, portieri ka qenë pjesë e skuadrës së parë. Ndërkohë, Qirko ka firmosur një kontratë e cila do të mbajë të lidhur me kryeqytetasit për tre vite, ndërsa është një përforcim i rëndësishëm për të ardhmen.

“Pano Qirko eshte nje tjeter perforcim per porten e Tiranes. Futbollisti 20-vjecar ka nenshkruar sot per 3 vite bardheblu. Ish portieri i Flamurtarit, Qirko eshte nje futbollist me te ardhme dhe vjen te Tirana si nje investim dhe perforcim me vlera per porten bardheblu”, shkruhej në njoftimin e Tiranës.

/Egi Çabeli-VipSport.al/