Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Tare kërkon mesfushorin e Salzburgut, për ta transferuar përdor Berishën

Igli Tare nuk pushon në merkato. Drejtori sportiv i Lacios është vënë prej kohësh në ndjekje të zëvendësuesit të Milinkoviç-Saviç, i cili këtë sezon pas ofertave nga Parisi dhe Mançester Junajtid, nuk do të jetë më pjesë e Lacios. Tare ka hedhur sytë te skuadra e Salzburgut, aty ku aktivizohet mesfushori i talentuar, Dominik Szobozlai.

Futbollisti përmbush kriteret e drejtorit shqiptar teksa është 18-vjeçar dhe mund të jetë një investim i mirëmenduar për të ardhmen. Kartoni i mesfushorit kushton rreth 20 milionë euro, ndërsa Tare po mendon të përfshijë në negociata edhe mesfushorin shqiptar Valon Berisha.

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës ka qenë më parë pjesë e Salzburgut, ndërsa ishte i pafat te aventura me ekipin e Lacios, teksa dëmtimet nuk e lejuan të shfaqte potencialin. Kështu, Tare po mendon ta kthejë sërish Berishën te skuadra e vjetër, duke qenë se mesfushori është në merkato, dhe më pas të sigurojë firmën e një tjetër lojtari të Salzburgut, pra të Dominik Szobozlai.

/Egi Çabeli-VipSport.al/