Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Skuadra i bëri 3 gola dhuratë për ditëlindje, trajneri i Debrecen: Pres reagim të fortë nga Kukësi

Trajneri i Debrecenit, Andras Herczeg, ka festuar në mënyrën më të mirë të mundshme ditëlindjen e tij. Tekniku ka parë se si ekipi i tij ka shënuar 3 gola përballë më shumë se 10 mijë spektatoreve ndaj Kukësit, gola të cilët lojtarët ia kushtuan atij duke kujtuar se pikërisht sot festonte 62-vjetorin.

”ishte fantastike të shihja shumë se 10 mijë tifozë të pranishëm në stadium. Dua të falënderoj edhe skuadrën për atë që bëri”, the Herczeg pas takimit. “Ne e filluam ndeshjen mirë dhe pastaj kundërshtari mori kontrollon e lojës, gjuajti në portë dhe goditi shtyllën. Ne kemi bërë disa gabime, ndryshuam pastaj edhe mënyrën e rreshtimit”, shpjegoi ai.

“Gjatë pushimit në dhomat e zhveshjeve folëm me lojtarët për këto gjëra. Në pjesën e dytë ekipi luajti mirë, shënoi 3 gola. Por unë pres një reagim të fortë, tre golat mund të jenë një avantazh i madh, por nuk mund të rrish i qetë dhe të jesh i kënaqur me aq. Edhe ndeshja e dytë duhet të shfaqë përqendrim dhe lojë të organizuar. Duhet të jemi të përgatitur sikur të ishte një ndeshje 0-0”, deklaroi ai pas sfidës. /vipsport.al/