Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Skriniar sfidon Juventusin: Stërvitemi për të fituar kampionatin, një ditë dua të jem kapiten i Interit

Interi ka nisur fazën përgatitore para se të nisë sezonin e ri 2019-2020. Skuadra zikaltër, tashmë nën udhëheqjen e Antonio Kontes kërkon të rikthehet te sukseset e dikurshme, ndërsa në vitet e fundit i është dashur të vuajë triumfin e rivalëve të përjetshëm të Juventusit. Megjithatë, ky mund të jetë sezoni i duhur për të rrëzuar bardhezinjtë nga froni.

Të paktën kështu mendon, Milan Skriniar. Qendra e mbrojtjes së Interit, gjithashtu shton se një ditë do i pëlqente të ishte kapiteni i zikaltërve. “  Jam gati, ka shumë dëshirë për të nisur sezonin  e ri. Besoj se jemi gati. Një ditë dua të jem kapiteni i Interit, por është diçka që nuk e mendoj tani. Kemi një trajner të ri dhe ne duhet të mendojmë për të punuar dhe për të luajtur mirë dhe përmirësuar.

Gjithnjë e kam shprehur se dëshiroj të qëndroj këtu dhe jam i lumtur. Konte dihej që ishte një profesionist i madh, e ka dëshmuar prej ditës së parë. Stërvitemi çdo ditë me idenë për të fituar kampionatin dhe duhet të luftojmë për tre vendet e para”, tha Skriniar.

/Egi Çabeli-VipSport.al/