Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Presidenti Demi në humor: Nuk ka ndodhur asgjë. Lerda ishte mirë

Presidenti i Partizanit, Gazment Demi, ishte në humor pas ndeshjes së sotme mes skuadrës së tij dhe Karabakut që u mbyll pa gola. Fakti se ekipi nuk pësoi gol ndaj një ekipi të fortë duket i ka dhënë optimizëm të kuqve, pasi edhe numri 1 i ekipit kryeqytetas kujton pikërisht një tjetër ndeshje në Ligën e Kampioneve ku ekipi i tij nuk ishte favorit në traversë.

“Ishte ndeshje e bukur, ata janë ekip i fortë. Ne i patëm rastet tona, rezultati është i mirë. Rritemi në koeficient tani.

Kualifikimi Loja e hapur është, nuk ka ndodhur ndonjë gjë. E mbani mend Ferencvaroshin, na bënë edhe gol këtu.

Lerda? Ka kohë për të thënë për të, mirë ishte, mirë”, tha duke qeshur presidenti i Partizanit. /vipsport.al/