Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pogradeci zyrtarizon dy rikthime, mesfushori dhe sulmuesi debutojnë në miqësore!

Pogradeci për sezonin e ardhshëm synon që të ketë një ekip me pretendime në Grupin B të Kategorisë së Parë. Nga sa bëhet e ditur, pritet që në radhët e skuadrës “liqenore” të ketë mjaft prurje këtë verë, pasi drejtuesit janë në negociata me lojtarë cilësorë.

Ildi Shyti dhe Albi Çekiçi janë rikthyer e madje kanë debutuar edhe në miqësoren që skuadra liqenore ka zhvilluar ndaj Vushtrrisë së Kosovës. Por edhe Sadik Çela që vjen nga radhët e Bylisit ku ka kontratë afatgjatë. Drejtuesit kanë në planet e tyre edhe 2-3 lojtarë cilësorë.

Në javën e ardhshëm, pritet që skuadra e trajnerit Fetollari të zhvillojë edhe dy miqësore të tjera me skuadra të Kategorisë së Parë apo dhe të Superiores.

E.S./Vipsport.al/