Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Pas Milinkoviç, edhe “supersulmuesi” nxjerr përfundimisht blof Luftëtarin

Klubi i Luftëtarit del përsëri blof brenda pak ditësh me deklaratën e famshme se ishte në rrugë të mbarë në negociatat me trajnerin Mlladen Milinkoviç dhe sulmuesin Majkëll Olaitan. Tekniku kishte nënshkruar në Suedi për Sirianska në kohën kur publikohej deklarata e klubit gjirokastrit, ndërsa tani rezulton se Olaitan ka hedhur firmën në kontratën e re, dhe jo me klubin që aktualisht është pa trajner dhe pa lojtarë.

Klubi i Apollon Puntou në kategorinë e dytë greke, ku ai kihet luajtur, kishte pasur probleme me dokumentacionin e  licencimit e si rrjedhojë nuk i ishte dhënë fillimisht nga Federata Greke, ndaj lojtarët kishin filluar të largoheshin. Por ai vendim u apelua dhe u përmbys, ndaj Apollon ka lajmëruar kontingjentin që mbetej se ishte i hapur ndaj rinovimeve. Një ndër të parët që ka firmosur kontratën e re duke vazhduar të qëndrojë në kategorinë e dytë greke ishte pikërisht Majkëll Olaitan.

Klubi grek ka dërguar emrin e tij dhe të disa futbollistëve të tjerë për regjistrim për sezonin e ri, ndërsa së shpejti sulmuesi do të dalë në stërvitje me klubin ku ka kaluar sezonin e fundit në karrierë, duke injoruar kështu ftesën e Luftëtarit që ishte i sigurt për firmën e tij. /vipsport.al/