Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Në momentin më të mirë në kampionat, për Baren vjen lajmi i hidhur nga Federata Spanjolle

Keidi Bare mbylli një sezon mjaft të mirë në aspektin personal te Malaga, duke qenë se ishte ndër më të dalluarit dhe ndër futbollistët me më shumë minuta në këmbë. Skuadra e tij, luftoi deri në fund për të siguruar një biletë për në La Liga, megjithatë nuk arriti ta merrte nga “Play Off” duke qëndruar edhe për një sezon në Ligën e Dytë.

Ky dështim, ka sjellë edhe të tjera pasoja për Malagan duke qenë se tashmë e sheh veten në nevojë të madhe për të ardhura. Malagas i duhen të paktën 20 milionë euro transferime, për të shpëtuar sezonin dhe për të shlyer borxhet. Në këtë mënyrë, presidentit të Malagës i duhet të shesë futbollistët më të mirë dhe të arrijë në vlerën 20 milionë euro para se të nisë kampionati, ultimatum ky i bërë nga Federata Spanjolle e futbollit.

Aktualisht, Malaga dhe Las Palmasi janë dy skuadrat e vetme në Segunda që nuk kanë kryer asnjë transferim në këtë merkato dhe praktikisht, duket e pamundur për Malagën që të arrijë të blejë ndonjë futbollist këtë sezon. Klubi i Malagës ka marrë një licencë të përkohshme që i siguron qëndrimin në Segund, por në rast se dështojnë në shlyerjen e borxhit, atëherë licenca bëhet e pavlefshme dhe Malaga e sheh veten në kategori më poshtë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/