Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Largimet në modë, klubi i Dinamos falënderon mbrojtësin!

Nga Dinamo janë larguar disa lojtarë titullarë, madje edhe nga ata më të rëndësishmit. Artan Mërgjyshi, ish-drejtor teknik i bluve u zyrtarizua si trajner në Fier, ndërsa pas tij u larguan Çema drejt Kukësit e Arjan Sheta drejt Besëlidhjes, pa harruar edhe Kolgegën që luan në Gjermani, pasi la një muaj më parë kryeqytetin.

Ndërkohë edhe Vrapi e Ilir Allmuça janë duke parë për skuadër tjetër në Superiore dhe në Kategorinë e Parë. Klubi i Dinamos ditën e sotme ka dalë me një deklaratë ku edhe falënderon mbrojtësin me eksperienca, Arjan Sheta për kontributin e dhënë.

Ndërkohë, drejtuesit e  Dinamos u kanë premtuar stafit dhe lojtarëve se financat janë të garantuara, e madje Dinamo do të synojë që të bëjë edhe 3-4 përforcime mjaft cilësore. Ja postimi i klubit dinamovit në faqen zyrtare të “Facebook”: