Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Kaos me Grizman, Barcelona dhe Atletiko përgënjeshtrojnë pagesën

Një lajm i të përditshmes franceze “L’Equipe” rreth Antuan Grizman ka shkaktuar pak kaos sot. E përditshmja sportive franceze bëri të ditur se Barcelona kishte depozituar pagesën prej 120 milionë eurosh të klauzolës së kartonit të futbollistit dhe se tashmë ai do të ishte një lojtar i katalanasve.

Por një gjë e tillë nuk ka ndodhur, pasi më parë duhet plotësuar një kusht i rëndësishëm. Kontrata parashikon që një person duhet të paraqitet dhe të depozitojë personalisht këto para fizikisht, e në këtë mënyrë do të lajmërohet klubi që sulmuesi është i larguar. Të dy klubet kanë përgënjeshtruar për mediat spanjolle që një gjë e tillë të ketë ndodhur, por janë të bindur se do të ndodhë brenda kësaj jave, mundësisht para të dielës kur Barcelona të filloj fazën përgatitore.

Të gjithë janë të bindur se në fund Grizman do të nënshkruajë për Barcelonën, por Atletiko po bën rezistencë thjesht sa për të prishur planet e klubit rival. Sulmuesi ka një akord me ekipin e ri, ku do të firmosë për 5 vitet e ardhshme. /vipsport.al/