Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Juventusi i trembet një largimi me parametra zero, kërkon të shesë Kinin me klauzolë të veçantë

Një nga zbulimet e këtij sezoni te Juventusi, padyshim që ishte sulmuesi i talentuar italian, Moise Kin i cili arriti të kthehet në protagonist sa herë që iu dha rasti. Me golat e shënuar me bardhezinjtë, në drejtim të Kin nisën edhe interesimet e para ku të shumta janë skuadrat që e duan.

Së fundmi, në listë janë shtuar Evertoni dhe Borusia Dortmundi dhe me shumë gjasa, Juventusi do ta shesë Kinin në këtë merkato vere, por duke vënë në kontratë edhe të drejtën e riblerjes pas disa vitesh. Në verën e ardhshme, kontrata e Kin me Juventusin përfundon dhe bardhezinjtë i tremben një largimi të mundshëm me parametra zero.

Në kushte të tilla, e vetmja mënyrë për të shpëtuar nga një largim, është duke e shitur në këtë verë pasi pas janarit, Kin mund të diskutojë me cilindo ekip, pa pasur pengesa nga klubi. Tashmë, mbetet të shihet vetëm dëshira e Kin dhe mënyra se si do të veprohet me të. /Erjon Allaraj-VipSport.al/