Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Jo vetëm Radasin, Tirana synon edhe një tjetër futbollist të Skënderbeut

Tirana ka qenë ndër skuadrat më aktive në këtë merkato vere, duke afruar futbollistë si Batha, Torasa, Kale, Dunga apo Osmani ndërkohë që merkatoja duket se nuk është mbyllur për ta. Mbrojtësi Marko Radas është tashmë një prioritet për skuadrën e Memës dhe me afrimin e tij, synohet të blindohet reparti i mbrojtjes, repart n të cilin Tirana ka hasur vështirësi vitet e fundit.

Sakaq, bardheblutë synojnë një tjetër futbollist nga Skënderbeu dhe tashmë kanë hedhur sytë nga Bruno Dita. Mesfushori i cili këtë sezon bëri paraqitje të mira në Korçë, po shihet me kujdes nga bardheblutë që synojnë ta kenë në skuadër për sezonin e ardhshëm.

Te Tirana janë të bindur se nuk është aspak një operacion i lehtë duke qenë se Dita është ende nën kontratë me Skënderbeun dhe klubi korçar, pas dënimit që mori nga KAS-i, pritet të vazhdojë garën në Superiore për të treguar vlerat, vetëm në kampionat. /Erjon Allaraj-VipSport.al/