Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

I dha Ligën e Kampioneve, Liverpuli rinovon me sulmuesin që donte të shiste

Vetëm 4 muaj më parë, të gjithë ishin të bindur se Divok Origi në fund të këtij sezoni do t’i jepte lamtumirën Liverpulit pasi nuk po luante me rregullsi dhe klubi as nuk po e mendonte t’i rinovonte kontratën. Sot, klubi i Liverpulit ka bërë të ditur se ka nënshkruar një kontratë afatgjatë me lojtarin, pa e specifikuar deri kur, pasi e kishte vlerësuar në këtë mënyrë kontributin e tij të jashtëzakonshëm në fitoren e Ligës së Kampioneve.

Dy golat e Origi ndaj Barcelonës sollën atë përmbysje historike kundër katalanasve, ndërsa të gjithë do të mbajnë mend më shumë golin e tij në Madrid, që vulosi suksesin e Liverpulit në finalen e turneut kundër Totenhem.

Klubi vendosi që të mbante lojtarin me një kontratë të re, duke vlerësuar atë që kishte bërë për Liverpulin dhe futbollisti ka pranuar ofertën, edhe pse i është bërë e qartë se për momentin mbetet një zëvendësues i treshes Salah-Firmino-Mane. /vipsport.al/