Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Harrojeni bionden e Championsit, tashmë në fushë hyn edhe nëna e Vitalit

Finalja e Ligës së Kampionëve këtë sezon, ishte mjaft e vakët për sa i përket rasteve nga dy skuadrat por megjithatë, emocionet nuk munguan duke qenë se një modele rus hyri në fushën e blertë në mesin e pjesës së parë. Kinsei Volanski ndërpreu ndeshjen duke dashur t’i bëjë reklamë kompanisë që zotëron i dashuri i saj, “Vitaly Uncensored”.

Natyrisht, Kinsei arriti të bëhej mjaft e famshme pas asaj nate dhe në profilin e saj në “Instagram”, numëron me miliona fans. Sakaq, duket se “pushtimi” i fushës është kthyer në trend nga kjo kompani duke qenë se një tjetër personazh ka hyrë në fushë por tashmë bëhet fjalë për finalen e Kupës së Botës në Cricket.

Këtë radhë, në fushë ka hyrë nëna e Vitalit, Elena Zdorovetski e cila gjithashtu mbante veshur rroba të zeza me logon “Vitaly Uncensored”. Edhe për nënën e Vitalit, është dashur ndërhyrja e stjuartëve për ta larguar nga fusha, ndërkohë që tashmë pritet një tjetër gjobë për të dhe për të birin e saj. /Erjon Allaraj-VipSport.al/