Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

FOTO/ Dy futbollistët e Romës lidhen me të njëjtën vajzë, Aurora tërbon rrjetet sociale

Historinë e famshme mes Ikardit, Uanda Narës dhe Maksi Lopezit e dinë të gjithë, me sulmuesin e Interit që i mori bashkëshorten shokut të tij të fëmijërisë duke i dhënë fund një shoqërie të ngushtë. Një histori të ngjashme, kanë edhe dy futbollistët e Romës, por në këtë situatë është Aurora Fantaçi ajo që i ka dhënë zgjidhje.

Mirko Antonuçi, futbollistit i Primaveras që aktivizohet edhe me ekipin e parë ka pasur një lidhje me Aurorën, por kjo lidhje ka marrë fund pak kohë më parë. menjëherë pas Antonuçit, Aurora ka krijuar një lidhje me shokun e tij të skuadrës, Salvatore Pexela. Si duket, gjërat nuk kanë shkuar mirë mes çiftit të ri dhe Fantaçi ka vendosur të rikthehet sërish te Antonuçi.

Sakaq, në rrjetet sociale, Aurora është mjaft aktive dhe fotot e saj nuk i lënë shumë vend imagjinatës. Pëlqimet dhe komentet e shumta, tregojnë më së miri se sa kandidatë ka në radhë për të kaluar pushimet me të, pasi të ndahet edhe njëherë me Antonuçin. /VipSport.al/