Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Flamurtarit i ikin edhe të rinjtë, Ymeraj del në stërvitje me Apoloninë

Flamurtarit i janë larguar thuajse të gjithë titullarët, e madje edhe disa nga lojtarët e stolit të cilëve u ka përfunduar kontrata. Situata në Vlorë nuk duket aspak e mirë, e sikur të mos mjaftonin borxhet kolosale që duket se po fundosin skuadrën kuqezi, tashmë janë edhe të rinjtë ata që nuk preferojnë të qëndrojnë në Vlorë.

Një prej tyre është edhe Sokol Ymeraj, i cili pati hapësira sidomos në fazën e fundit dhe trajneri Ilir Daja e ka aktivizuare dhe si titullarë madje. Të hënën ai ka dalë në stërvitje me Apoloninë.

Në fakt, Ymeraj e ka nisur futbollin me moshat fierake, e më pas ka provuar që të luajë jashtë, e vjet u bë pjesë e Flamurtarit.

Tashmë është rikthyer sërish në Fier për të provuar fatin e tij dhe për të synuar një vend titullari, në rrugën e gjatë të Apolonisë për t’u rikthyer në Superiore.

E.S./Vipsport.al/