Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Emër i çuditshëm trajneri dhe mesfushori që donte Partizani, UEFA publikon listën e Laçit

Laçi do të luajë nesër ndeshjen e parë në Ligën e Europës ku përballë do të ketë skuadrën izraelite të Hapoel Ber Shevës. Të gatshëm për këtë takim, trajneri Sulejman Starova do të ketë 21 futbollistë, nga 23 të mundshëm që mund të kishte lista.

Në listën e dorëzuar dhe që sot është publikuar nga UEFA, bie në sy prezenca e mesfushorit të Shpresave, Julian Shehu i cili kërkohej me ngul nga Partizani. Palët nuk kanë arritur akordin mes tyre dhe Laçi, duket se ka qenë i gatshëm për të përfituar nga kjo mungesë akordi.

Sakaq, bie në sy edhe emri i Sulejman Starovës si trajner, ku për UEFA-n njihet si Sulejmani Dorova Starova. Sakaq, ka edhe disa emra të rinj në listën e kurbinasve, të cilët janë afruar gjatë merkatos së verës dhe nuk mungojnë “veteranët” e viteve të tjera. /Erjon Allaraj-VipSport.al/