Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Blerjet më të bujshme nuk e bindin Lerdën, ndeshjen e parë e shohin nga tribuna

Partizani ka qenë një nga skuadrat më aktive në merkaton e verës dhe ka afruar disa futbollistë, ku shumë prej tyre kanë ardhur me jo pak bujë. Një prej tyre, është Aristoteles Romero i cili në të kaluarën ka luajtur me Krotonen në Serinë A italiane por edhe në Serinë B.

I konsideruar si “Vidal”, Romero do ta ndjekë ndeshjen e parë zyrtare të skuadrës së tij nga tribuna. Në stol do të jetë edhe Jozef Ekuban, i cili pak ditë më parë u shpreh se ka shumë ngjashmëri me vëllanë e tij, Kaleb Ekuban, por duket se në stërvitjet e para, nuk e ka bindur Lerdën.

Sakaq, portieri Aldo Teqja dhe Eneid Kodra janë dy futbollistë të tjerë, të cilët nuk i ka pasur në plane për këtë ndeshje trajneri italian, ndërkohë që edhe Bardhi nuk do të jetë i gatshëm për shkak të një dëmtimi që ka pësuar pak javë më parë. Nga afrimet e reja, në stol janë ulur Broja, Solomon dhe Braun, ndërkohë që titullar e kanë nisur Kordeiro dhe Hakaj.

Titullarë nga afrimet e reja: Kordeiro, Hakaj

Në stol: Broja, Solomon, Braun, Ekuban

Në tribunë: Teqja, Romero, Bardhi, Kodra