Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Asnjë dyshim, Lacio zyrtarizon blerjen e rekordmenit shqiptar të Serisë A

Vizitat mjekësore, një xhiro në ambientet e klubit dhe në qytet për t’u përshtatur e më pas firma në kontratë. Këto kanë qenë dy ditët e fundit të Angelo Ndreckës, mbrojtësit të talentuar shqiptar i cili i është bashkuar zyrtarisht skuadrës së Lacios që ka blerë kartonin e tij nga Kievo.

Futbollisti 17-vjeçar kishte spikatur me të rinjtë e Kievos në edicionin e kaluar dhe arriti të debutonte në Serinë A para mbylljes së edicionit, duke u bërë lojtari më i ri në moshë që luante në sezonin 2018-2019. Kjo ka shtyrë Igli Taren të hedhë sytë nga futbollisti dhe duke përfituar nga bisedimet me Kievon për transferimin e Sofian Kijine, ka ngulmuar dhe ka arritur edhe akordin për transferimin e mbrojtësit shqiptar. Zyrtarizimi ka ardhur sot nga vetë klubi italian, i cili bëri të ditur se kishte blerë përfundimisht kartonin e Ndreckës nga klubi i Kievos.

Ndrecka është bërë pjesë e përfaqësueseve të moshave të Shqipërisë, duke luajtur fillimisht me U19 e më pas edhe me ekipin U21, ndërsa ka luajtur edhe ndeshjen zyrtare ndaj Turqisë. /vipsport.al/