Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Akord me 3 lojtarë të Kategorisë së Parë, Apolonia ndez motorët!

Apolonia ka nisur që të bëj edhe zyrtarizimet e para. Në fakt kanë qenë afro 10 emra lojtarësh të skuadrave të Superiores, por edhe Kategorisë së parë që kanë qenë në negociata me drejtuesit fierakë.

Në Fier duan që të sigurojnë elitë në sezonin e ardhshëm, ndërsa bëhet e ditur, se pasi kanë ruajtur grupin, tashmë duan që të përforcojnë skuadrën me kualitete. Drejtuesit e klubit fierak kanë punuar me qetësi gjatë këtyre ditëve.

Ndaj dhe kanë mbyllur marrëveshjen me tre futbollistë, që do t’i bashkohen Apolonisë për sezonin e ri. Jurgen Vrapi i Dinamos, Jurgen Vogli i Egnatias dhe Genaldo Sharavolli janë tri përforcimet e para për trajnerin Artan Mërgyshi.

Apolonia forcon kështu fillimisht mbrojtjen dhe mesfushën. Janë të tre futbollistë, për të cilët trajneri i ri i fierakëve e kishte thënë hapur se i donte tek Apolonia.

Ky është vetëm fillimi i merkatos për klubin bardhejeshil, që po vepron në të gjitha pistat dhe me kalimin e ditëve do të kompletohet me elementët që i duhen. Priten edhe futbollistë të huaj, nga Ballkani dhe nga Amerika e Jugut.

E.S./Vipsport.al/