Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Zyrtare/ Një tjetër ish-i Superiores përfundon në Kosovë, Gjilani nuk di të ndalet

Gjilani nuk di të ndalet në këtë merkato vere dhe po merr futbollistë të shumtë nga Kategoria Superiore dhe jo vetëm, duke ndërtuar kështu një ekip me të cilin pretendojnë të luftojnë për titull kampion. Gentian Mezani synon të ndërtojë një skuadër me futbollistë të cilët i njeh mirë dhe deri më tani po ia del.

Së fundmi, në Gjilan ka firmosur mesfushori Meti Useini i cili sezonin e kaluar ishte pjesë e Flamurtarit, para se të largohej për të firmosur me Renovën në Tetovë. Ish-mesfushori i Flamurtarit e ka mbyllur aventurën në Maqedoni vetëm pak ditë më parë dhe tashmë do të luajë në Ipko-Superligën e Kosovës.

Te Gjilani, do të gjejë futbollistë si Ruçi, Xhekson e Frashëri, që sezonin e fundit kanë luajtur në Kategorinë Superiore. Pritet që deri në fund të merkatos, në Gjilan të firmosin edhe të tjerë futbollistë me emër në futbollin tonë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/