Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Zyrtare / Ndreu ka ndihmësa dy ish-lojtarë në Superiore

Kastrioti dje bëri prezantimin e trajnerit Ramazan Ndreu, ndërsa sot krutanët kanë plotësuar edhe stafin. Kështu, trajneri Ndreu do të ketë si ndihmës atë tij edhe dy ish-futbollistë që i ka trajnuar madje edhe kur krutanët kanë luajtur në Superiore.

Bëhet fjalë për Gëzim Ramën dhe Shkëlzen Rustamin, të cilët do të vijojnë që të jenë pjesë e krutanëve, që kanë si synim rikthimin brena sezonit në elitën e futbollit shqiptar. Tashmë në Krujë mbetet për t’u caktuar edhe trajneri i portierëve sa i përket stafit drejtues.

Ndërkohë, po punohet shumë edhe për merkaton, madje bëhet e ditur se ka edhe kontrate. Megjithatë fillimisht klubi po synon që të ruajë disa nga kualitete e sezonit të shkuar, ku pritet ë të ketë edhe shitje futbollistësh.

E.S./Vipsport.al/