Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Ylli i Realit i bindur: Me Mbapen flas shpesh në “Instagram”, vjen së shpejti te Reali

Real Madridi duket se nuk do t’i lërë më asgjë rastësisë dhe në merkaton e verës synon që të ndërtojë një skuadër të madhe dhe të arrijë të fitojë sërish si në Spanjë, ashtu edhe në Europë. Afrimet e bujshme të bëra deri më tani, duket se janë vetëm fillimi dhe pritet të ketë edhe të tjera.

Ylli i Realit, sulmuesi Vinisius Zhunior është i bindur se te madrilenët do të vijë edhe sulmuesi francez, Kilian Mbape që po shkëlqen në Francë me PSG-në. Në një intervistë të dhënë për “Telefoot”, ai u shpreh se me Mbapen, mund të fitojnë gjëra të mëdha.

“Në një kohë të shkurtër, mendoj se Mbape do të vijë. Natyrisht që ëndrra e tifozëve të Realit është që të vijë Mbape dhe të gjithë e duan këtu kështu që mendoj se shumë shpejt do të jetë këtu. Nuk kam dyshime se së bashku do të fitojmë dhe do të arrijmë gjëra të mëdha. Nuk e njoh personalisht por kemi biseduar disa herë në ‘Instagram’”, u shpreh Vinisius. /Erjon Allaraj-VipSport.al/