Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Vjen firma që pritej prej 6 muajsh, Durmishaj tani është zyrtarisht i Olimpiakos

Fjorin Durmishaj do të vazhdojë karrierën e tij te klubi i Olimpiakos dhe tashmë çdo gjë është zyrtare. Zërat e merkatos që e shihnin prej muajsh atë t’i bashkohej skuadrës së Athinës ku pritet të transformohet në një nga sulmuesit më të njohur në Greqi, janë zyrtarizuar sot me njoftimin e klubit të njohur grek.

Lojtari shqiptar i cili zgjidhi t’i bashkohej Greqisë pas eksperiencës së tij me Shpresat kuqezi, shkëlqeu në edicionet e fundit me fanellën e Panionios dhe kishte tërhequr vëmendjen e klubeve të ndryshme edhe në arenën ndërkombëtare me oferta që kishin mbërritur nga Kroacia e Holanda. Por lojtari kishte gjetur akordin me Olimpiakos që në janar dhe thjesht priti mbylljen e sezonit për të zyrtarizuar gjithçka.

Sot, klubi i Olimpiakos nëpërmjet një njoftimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur se Durmishaj ishte blerja më e re dhe se do t’i bashkohej ekipit të Pireut në përgatitjet për sezonin e ri. Mbetet të mësohet kohëzgjatja e kontratës që lidh Durmishajn me këtë klub si dhe roli që do të ketë në skuadër ku në fillim askush nuk pret që ai të jetë titullar. /vipsport.al/