Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

VIDEO/ Zyrtarizim si në film Hollivudi, prezantohet Enea Mihaj: E ardhmja është këtu!

Ashtu siç pritej, Enea Mihaj është zyrtarisht një futbollist i PAOK-ut në kampionatin grek dhe sot është prezantuar si futbollisti më i ri i kampionëve në fuqi. Mbrojtësi 21-vjeçar i Kombëtares shqiptare, ka hedhur një hap të madh në karrierë, duke e mbyllur aventurën me Panetolikosin, skuadër te e cila edhe shkëlqeu.

Mihaj ndiqej prej kohësh nga PAOK-u dhe jo vetëm ndërkohë që në Greqi konsiderohet si një nga mbrojtësit më të mirë dhe pritet që me bardhezinjtë e Selanikut të shkëlqejë. Besimi te qendërmbrojtësi shqiptar është i madh ndërkohë që edhe prezantimi i tij është bërë në një mënyrë mjaft unike.

Mihaj është prezantuar si një yll Hollivudi, ku fillimisht merr një mesazh që kërkohet nga PAOK-u dhe më pas, udhëton në drejtim të zyrave për të firmosur kontratën. “E ardhmja është këtu, Mihaj është këtu”, shkruhej në videon, dedikuar mbrojtësit shqiptar. /Erjon Allaraj-VipSport.al/