VIDEO/ Në Shkodër e bëjnë zakon: Vllaznia duhet të shkojë ku ka vendin, e çojmë në Kategorinë e Parë

Vllaznia nuk po kalon një moment të mirë dhe për më tepër, në 100-vjetorin e themelimit ishte e detyruar të luante në Kategorinë e Parë. Në fakt, pjesëmarrjen në këtë ligë u duk sikur e kishte paralajmëruar administratorja Voltana Ademi e cila pak kohë më parë premtonte se Vllazninë do ta ngrejë në nivelet më të larta dhe do ta çojë në Kategorinë e Parë, duke mos pasur ide se çfarë është realisht Kategoria e Parë.

Sakaq, Valdrin Pjetri synon që të bëhet kryetar i Bashkisë Shkodër ën zgjedhjet e ardhshme dhe menjëherë, klubi i Vllaznisë i kalon atij. Në një mbledhje të mbajtur ditën e sotme, Pjetri u shpreh se qëllim ka vetëm privatizimin e Vllaznisë dhe ta çojë atë në Kategorinë e Parë, aty ku sipas Pjetrit ka edhe vendin.

“Duhet të nisim edhe procedurat për privatizimin e Vllaznisë sepse vetëm atëherë ne mund të çojmë Vllazninë në Kategorinë e Parë dhe t’i japim as më shumë e as më pak, por atë që meriton. Ja kemi borxh dhe borxhet duhen larë”, tha mes të tjerash Pjetri. /Erjon Allaraj-VipSport.al/