Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Vdekja e Emiliano Sala / Policia angleze arreston një person me akuzën e vrasjes

Një tjetër e papritur në çështjen e vdekjes tragjike të Emiliano Sala në janarin e këtij viti. Sulmuesi argjentinas u rrëzua me avion ndërsa po udhëtonte nga Franca drejt Uellsit për t’iu bashkuar Kardif, një ngjarje për të cilën tashmë ka një zhvillim të bujshëm.

Policia britanike bëri të ditur sot paradite se kishte arrestuar një 64-vjeçar me akuzën e “vrasjes së pavullnetshme” dhe se kishte lidhje direkte me pilotin që drejtonte avionin në të cilin udhëtonte Emiliano Sala.

“Si pjesë e hetimeve duhet të marrim në konsideratë nëse ka dyshime për veprim kriminel dhe si pasojë e hetimeve kemi arrestuar një person 64-cjeçar në North Jorkshajr, të dyshuar për vrasje të pavullnetshme. Ai bashkëpunoi me hetuesit tanë dhe më pas u la në hetim në gjendje të lirë”:, konfirmoi policia britanike.

Sipas spekulimeve të para, mendohet se bëhet fjalë për personin  cili i dha licencën Devid Ibotson, pilotit i cili udhëtoi atë natë mbi La Mansh, duke humbur jetën bashkë me Sala pas rrëzimit të avionit. /vipsport.al/