Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Transferimi i Pogba është kthyer në çështje krenarie, Mançester Junajtid vendos t’i rrisë rrogën

Po kthehet në një telenovelë e ardhmja e Pol Pogba. Mesfushori ka deklaruar së fundmi se mund të jetë momenti për të provuar një aventurë të re, teksa Reali i Madridit por edhe Juventusi janë seriozisht të interesuara dhe qëndrojnë pas derës së Mançesterit.

Mirëpo, tashmë duket se situata po kthehet në një çështje krenarie, teksa Junajtid ka vendosur t’i rrisë rrogën sulmuesit. ‘Djajtë e Kuq’, i kanë ofruar një pagesë deri në 500.000 paund në javë, vetëm për të mos e lejuar të largohet dhe në këtë formë të fitojnë duelin ndaj Realit.

Një pagesë e cila duke parë atë aktualen prej 290.000 paund, mund ta joshë futbollistin të ndërrojë mendje dhe për dy vitet që ka ende në kontratë të vazhdojë të mbetet pjesë e skuadrës angleze. Një shumë e vështirë për t’u arritur nga Reali apo Juventusi, megjithatë tashmë mbetet për t’u parë nëse Pogba do të zgjedhe paratë apo vërtet nuk mund ta vazhdojë më aventurën në Mançester.

/Egi Çabeli-VipSport.al/