Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Trajneri i ri i Milanit nis me spastrimet, rikthen “dështimin” dhe largon një talent

Pak ditë më parë, Marko Xhampaolo u emërua zyrtarisht si trajneri i ri i Milanit dhe në ditët në vazhdim, do të nisë përgatitjet për sezonin e ardhshëm. Trajneri i Milanit, do të takohet për herë të parë me skuadrën dhe do të shohë futbollistët që i duhen për sezonin e ardhshëm, ndërkohë që priten edhe largime.

Surprizë mund të quhet vendimi që është marrë për Andre Silvën. Sulmuesi portugez që sezonin e fundit luajti në Spanjë pasi te Milani po dështonte, duket se do të ketë një shans tjetër. Portugezi duhet të bindë Xhampaolon në stërvitjet e para, në mënyrë që të qëndrojë te kuqezinjtë edhe për një sezon.

Sakaq, Patrik Kutrone duket se nuk është më në planet e trajnerit të ri dhe pritet që të largohet këtë merkato. Mediat italiane raportojnë se për 21-vjeçarin mund të pranohet një ofertë që kap vlerën e 25 milionë eurove. Në sezonet e fundit, Kutrone ka qenë protagonist me Milanin duke shënuar edhe gola me vlerë. /Erjon Allaraj-VipSport.al/