Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Teuta përgatitet për tjetër goditje në merkato, gjen një sulmues goleador

Teuta ka qenë ndër ekipet më aktive në këtë merkato vere duke afruar disa futbollistë, por njëkohësisht edhe duke larguar disa të tjerë. Prioritet i bregdetarëve mbete sulmi duke qenë se janë larguar deri më tani Amadu Latif dhe Armando Vajushi ndërkohë që pritet që të largohet edhe Tomislav Bushiç.

Megjithatë, Teuta nuk ka humbur kohë dhe ka gjetur sulmuesin që duket se do të jetë shpëtimi për fazën ofensive të Shkëmbit. Sipas “Sport Ekspres”, në Tiranë ka mbërritur sulmuesi Darko Nikaç i cili sezonin e fundit e ka mbyllur në kampionatin malazez, aty ku në 17 ndeshje ka shënuar plot 12 gola.

Kjo statistikë, lë të kuptohet se bëhet fjalë për një sulmues goli dhe që mund të kthehet në protagonist te Teuta, ndërkohë që pritet të zyrtarizohet ditët në vijim dhe të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Ventspilsit në Ligën e Europës. /Erjon Allaraj-VipSport.al/