Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Teuta mundet në testin e dytë nga ekipi i ish-mbrojtësit të Tiranës

Pasi fitoi në testin e parë në tokën bullgare me skuadrën e Kariana Erden, durrsakët, sot kanë zhvilluar edhe miqësoren e dytë. Sërish si kundërshtar i tyre ka qenë një ekip i ligës ë parë bullgare dhe durrsakët janë mundur 2-1.

Ekipi bullgar ka shënuar i pari në minutën e 10-të me Valçev. Teuta barazon rezultatin  me Prognin që tregohet saktë në ekzekutimin e një 11-metërshi. Në të dytën bullgarët gjejnë sërish avantazhin me anë të Masedos.

Me ekipin bullgar luan edhe mbrojtësi Martin Kvadanski që ka qenë pjesë e skuadrës së Tiranës në Superiore në sezonin 205-2016.

Durrsakët janë në kulmin e fazës përgatitore dhe trajneri Blendi Shkëmbi në këto miqësore po sheh gjendjen e të gjithë lojtarëve të cilët ka në dispozicion. Në ditët në vijim durrsakët kanë planifikuar të tjera takime në Bullgari!

E.S./Vipsport.al/