Di Indonesia sendiri, olahraga squash sebetulnya sudah dikenal dari perang Dunia ke II berakhir, persisnya pada 1948 angkatan Inggrislah yang dini kali membuat alun- alun squash di Indonesia yang ada di Embong Sawo bandar togel terpercaya. Namun disaat itu, hany opsir yang berada jendral saja yang dapat memainkan olahraga squash. Terlebih sampai tahun 1978 hanya orang asing yang memainkan olahraga squash di Indonesia..

Pada tahun 1981 Indonesia berhasil melangsungkan pertandingan squash bantuan jasa seorang anak bangsa yang sekaligus cikal hendak populernya olahraga squash yakni Bambang Gatot Subroto. Hanya 4 pengda yang teraduk dalam Agen Bola ( Federasi Squash Raket Seluruh Indonesia). Pada tahun 1995 setelah itu terwujud PSI( Federasi Squash Indonesia) dan keberadaannya diakui oleh KONI pusat.

Perkembangan olahraga squash berjalan hingga dikala ini. hampir disetiap pertandingan dari mulai lokal hingga nasional terlebih garis besar olahraga bola88 selalu diikutsertakan. Nah semacam itu asal ide pendek perkembangan olahraga squash yang bisa saya sebarkan mudah- mudahan bermanfaat. Silahkan buka halaman berikutnya bikin materi yang lain.

Të largohet apo të qëndrojë në të dytën? Trajneri i ri kërkon me çdo kusht Çikalleshin

Sokol Çikalleshi duhet të vendosë shumë shpejt për të ardhmen e tij, nëse do të vazhdojë të mbetet pjesë e Akhisarspor në kategorinë e dytë turke, apo nëse do të kërkojë që të sigurojë një kontratë në një kampionat elitar. Klubi pret përgjigje, sidomos trajneri ri i skuadrës së tij, i cili e ka në listën e preferencave.

Në kategorinë e dytë turke, skuadrave u lejohen vetëm 6 të huaj dhe trajneri i ri i Akhisarspor, Mehmet Altiparmak, i ka bërë të ditur klubit se Sokol Çikalleshi është një prej 4 emrave që do të dëshironte me çdo kusht të mbante, pasi i sheh si futbollistë të cilët mund ta ndihmojnë ekipin të kthehet shpejt në elitë. Çikalleshi ka kontratë edhe për dy vite me Akhisar dhe gjithçka do të varet tashmë nga dëshira e lojtarit për të qëndruar apo jo në kategorinë e dytë.

Çikalleshi u largua një vit më parë nga Osmanlispor pikërisht për faktin se ajo skuadër ra nga kategoria, ndaj mbetet për t’u parë se cilin vendim do të marrë sa i përket vazhdimësisë së tij te Akhisarspor. /vipsport.al/